|
-
WENTYLACJA
-
AIR CURTAIN
-
Co to jest kurtyna powietrzna i kiedy jest potrzebna?
Kurtyna powietrzna to urządzenie wentylacyjne do odzielenia obszarów o różnej temperaturze,
np przy wejściu głównym do budynku , w celu przegrody przed temperaturą w zimie, lub oddzielenia zimnych pomieszczeńw czasie wysokiej temperatury latem.
-
Budowa kurtyn powietrza:
W zależności od sposobu zasilania-
a) elektryczne z grzałkami elektrycznymi do rozdzielenia pomieszczeń ciepłych
b) zimne tylko z wentylatorem do rozdzielenia pomieszczeń zimnych
c) wodne z nagrzewnicą wodną do rozdzielenia pomieszczeń ciepłych wewnętrznych od obszarów zewnętrznych
W zależności od konstrukcji kurtyny:
a) poziome do podwieszenia nad otworami drzwi lub bram
b) poziome do zabudowy w podłodze (bramy wjazdowe)
c) pionowe typu korynckiego do montażu bocznego (supermarkety,magazyny,hale przemysłowe)
W zależności od konstrukcji budynku:
a) komercyjne
b) przemysłowe
Kurtyna pozioma Kurtyna pozioma wodna z
grzałkami

Kurtyna koryncka
montaż boczny
-
Jak powinna być dobrana kurtyna powietrzna?
Przede wszystkim powinna być dobrana tak aby nie powodowała komplikacji montażu czyli była łatwa w instalacji , njczęściej jest to montaż kurtyny z nagrzewnicą elektryczną ze względu na prostotę podłączenia. NIe jest to niestety rozwiązanie ekonomiczne.
Jeżeli kierujemy się ekonomią póżniejszej eksploatacji należy wybrać kurtynę z nagrzewnicą wodną zasilaną z sieci ciepłowniczej lub zasilaną gazem palnym w tym przypadku koszt instalacji zwiększy się o koszty dodatkowej sieci rur oraz automatyki sterowniczej .
Dlatego przy doborze urzadzenia lepiej zlecić to specjaliście z branży.
-
Oferujemy instalacje kompleksowe w zakresie dostawy montażu oraz serwisu kurtyn powietrza FRICO,JUWENT,OLEFINI,PALMER ,2VV

Typoszereg kurtyn AC/WAC 300 obejmuje kurtyny z grzałkami elektrycznymi, wymiennikami wodnymi lub bez podgrzewu. Kurtyny są przeznaczone do montażu poziomego nad wejściem lub pionowego z boku bramy. Mogą zostać również wbudowane w sufit podwieszany.
AC/WAC 300 poprzez silny strumień powietrza tworzy barierę, która efektywnie ogranicza przeciągi i zabezpiecza komfort termiczny wewnątrz budynku. Główne oszczędności, przy zastosowaniu kurtyny, uzyskujemy ograniczając straty energii poprzez otwarte drzwi. Kurtyny mogą również służyć do suszenia podłogi w wejściu z wody i śniegu. Stosowanie kurtyn pozwala lepiej wykorzystać przestrzeń w pobliżu wejścia.
Wersje kurtyn bez podgrzewu nadają się do stosowania w chłodniach lub pomieszczeniach klimatyzowanych. W przypadku szerszych drzwi, kurtyny mogą być montowane jedna obok drugiej i sterowane wspólnym regulatorem i termostatem.
Dla bram segmentowych składanych pod stropem producent opracował specjalny dyfuzor umożliwiający nadmuch powietrza z kurtyny bezpośrednio przy krawędzi otworu wejściowego
|
|